  • DW-26-13-T-S-470
DW-26-13-T-S-470
advertisement
Manufacturer No:
DW-26-13-T-S-470
HK JDW NO:
680-DW-26-13-T-S-470
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 26 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-26-13-T-S-470
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    26
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.470 11.938mm
  • Length - Overall Pin
    1.230 31.242mm
  • Length - Post (Mating)
    0.650 16.510mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm