  • DW-26-08-T-S-420
DW-26-08-T-S-420
advertisement
Manufacturer No:
DW-26-08-T-S-420
HK JDW NO:
680-DW-26-08-T-S-420
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 26 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-26-08-T-S-420
  • Number of Positions
    26
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    26
  • Length - Stack Height
    0.420 10.668mm
  • Length - Overall Pin
    0.530 13.462mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm