  • DW-25-20-T-S-875
DW-25-20-T-S-875
advertisement
Manufacturer No:
DW-25-20-T-S-875
HK JDW NO:
680-DW-25-20-T-S-875
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 25 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-25-20-T-S-875
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    25
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.875 22.225mm
  • Length - Overall Pin
    1.130 28.702mm
  • Length - Post (Mating)
    0.145 3.683mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm