  • DW-24-10-T-S-370
DW-24-10-T-S-370
advertisement
Manufacturer No:
DW-24-10-T-S-370
HK JDW NO:
680-DW-24-10-T-S-370
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 24 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-24-10-T-S-370
  • Number of Positions
    24
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    24
  • Length - Stack Height
    0.370 9.400mm
  • Length - Overall Pin
    0.830 21.082mm
  • Length - Post (Mating)
    0.350 8.890mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm