  • DW-20-19-T-S-1040
DW-20-19-T-S-1040
advertisement
Manufacturer No:
DW-20-19-T-S-1040
HK JDW NO:
680-DW-20-19-T-S-1040
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 20 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-20-19-T-S-1040
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Flex Stack, DW
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    1.040 26.416mm
  • Length - Overall Pin
    1.330 33.782mm
  • Length - Post (Mating)
    0.180 4.572mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm