  • DW-20-12-T-S-600
DW-20-12-T-S-600
advertisement
Manufacturer No:
DW-20-12-T-S-600
HK JDW NO:
680-DW-20-12-T-S-600
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 20 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-20-12-T-S-600
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Flex Stack, DW
  • JESD-609 Code
    e3
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.600 15.240mm
  • Length - Overall Pin
    1.030 26.162mm
  • Length - Post (Mating)
    0.320 8.128mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm