  • DW-17-08-T-S-240
DW-17-08-T-S-240
advertisement
Manufacturer No:
DW-17-08-T-S-240
HK JDW NO:
680-DW-17-08-T-S-240
Description:
Flex Stack, DW Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 17 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-17-08-T-S-240
    3 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Number of Positions
    17
    1
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Number of Contacts
    17
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.240 6.096mm
  • Length - Overall Pin
    0.530 13.462mm
  • Length - Post (Mating)
    0.180 4.572mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm