  • DW-16-12-G-S-800
DW-16-12-G-S-800
advertisement
Manufacturer No:
DW-16-12-G-S-800
HK JDW NO:
680-DW-16-12-G-S-800
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 16 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-16-12-G-S-800
  • JESD-609 Code
    e4
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length - Stack Height
    0.800 20.320mm
  • Length - Overall Pin
    1.030 26.162mm
  • Length - Post (Mating)
    0.120 3.048mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm