  • DW-15-09-L-S-312
DW-15-09-L-S-312
advertisement
Manufacturer No:
DW-15-09-L-S-312
HK JDW NO:
680-DW-15-09-L-S-312
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 15 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-15-09-L-S-312
  • Number of Positions
    15
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    15
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.312 7.925mm
  • Length - Overall Pin
    0.730 18.542mm
  • Length - Post (Mating)
    0.308 7.823mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm