  • DW-14-14-S-S-500
DW-14-14-S-S-500
advertisement
Manufacturer No:
DW-14-14-S-S-500
HK JDW NO:
680-DW-14-14-S-S-500
Package:
Datasheet:
DW-14-14-S-S-500
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-14-14-S-S-500
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    14
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Length - Stack Height
    0.500 12.700mm
  • Length - Overall Pin
    1.430 36.322mm
  • Length - Post (Mating)
    0.820 20.828mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    30.0μin 0.76μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm