  • DW-13-12-L-S-200
DW-13-12-L-S-200
advertisement
Manufacturer No:
DW-13-12-L-S-200
HK JDW NO:
680-DW-13-12-L-S-200
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 13 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-13-12-L-S-200
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    13
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.200 5.080mm
  • Length - Overall Pin
    1.030 26.162mm
  • Length - Post (Mating)
    0.720 18.288mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm