  • DW-12-15-T-S-375
DW-12-15-T-S-375
advertisement
Manufacturer No:
DW-12-15-T-S-375
HK JDW NO:
680-DW-12-15-T-S-375
Package:
Datasheet:
DW-12-15-T-S-375
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-12-15-T-S-375
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Flex Stack, DW
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.375 9.525mm
  • Length - Overall Pin
    0.630 16.002mm
  • Length - Post (Mating)
    0.145 3.683mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm