  • DW-12-14-T-S-800-LL
DW-12-14-T-S-800-LL
advertisement
Manufacturer No:
DW-12-14-T-S-800-LL
HK JDW NO:
680-DW-12-14-T-S-800-LL
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-12-14-T-S-800-LL
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.800 20.320mm
  • Length - Overall Pin
    1.430 36.322mm
  • Length - Post (Mating)
    0.520 13.208mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm