  • DW-12-09-T-S-475
DW-12-09-T-S-475
advertisement
Manufacturer No:
DW-12-09-T-S-475
HK JDW NO:
680-DW-12-09-T-S-475
Package:
Datasheet:
DW-12-09-T-S-475
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-12-09-T-S-475
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • Number of Positions
    12
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    12
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.475 12.065mm
  • Length - Overall Pin
    0.730 18.542mm
  • Length - Post (Mating)
    0.145 3.683mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm