  • DW-11-10-L-S-300
DW-11-10-L-S-300
advertisement
Manufacturer No:
DW-11-10-L-S-300
HK JDW NO:
680-DW-11-10-L-S-300
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 11 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-11-10-L-S-300
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    11
    1
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    11
  • Contact Gender
    MALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.300 7.620mm
  • Length - Overall Pin
    0.830 21.082mm
  • Length - Post (Mating)
    0.420 10.668mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm