  • DW-10-19-T-S-1141
DW-10-19-T-S-1141
advertisement
Manufacturer No:
DW-10-19-T-S-1141
HK JDW NO:
680-DW-10-19-T-S-1141
Package:
Datasheet:
DW-10-19-T-S-1141
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Quantity:
In Stock : 184
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DW-10-19-T-S-1141
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Flex Stack, DW
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    1.141 28.981mm
  • Length - Overall Pin
    1.330 33.782mm
  • Length - Post (Mating)
    0.079 2.007mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm