  • DW-10-19-S-S-860
DW-10-19-S-S-860
advertisement
Manufacturer No:
DW-10-19-S-S-860
HK JDW NO:
680-DW-10-19-S-S-860
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-10-19-S-S-860
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length - Stack Height
    0.860 21.844mm
  • Length - Overall Pin
    1.330 33.782mm
  • Length - Post (Mating)
    0.360 9.144mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    30.0μin 0.76μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm