  • DW-10-14-G-S-1095
DW-10-14-G-S-1095
advertisement
Manufacturer No:
DW-10-14-G-S-1095
HK JDW NO:
680-DW-10-14-G-S-1095
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-10-14-G-S-1095
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length - Stack Height
    1.095 27.813mm
  • Length - Overall Pin
    1.430 36.322mm
  • Length - Post (Mating)
    0.225 5.715mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm