  • DW-10-09-T-S-285
DW-10-09-T-S-285
advertisement
Manufacturer No:
DW-10-09-T-S-285
HK JDW NO:
680-DW-10-09-T-S-285
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-10-09-T-S-285
  • Published
    2015
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    10
  • Contact Gender
    MALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.285 7.239mm
  • Length - Overall Pin
    0.730 18.542mm
  • Length - Post (Mating)
    0.335 8.509mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm