  • DW-10-08-T-S-215
DW-10-08-T-S-215
advertisement
Manufacturer No:
DW-10-08-T-S-215
HK JDW NO:
680-DW-10-08-T-S-215
Package:
Datasheet:
DW-10-08-T-S-215
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-10-08-T-S-215
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • Published
    2015
  • Series
    Flex Stack, DW
  • JESD-609 Code
    e3
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Tin
  • Length - Stack Height
    0.215 5.461mm
  • Length - Overall Pin
    0.530 13.462mm
  • Length - Post (Mating)
    0.205 5.207mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm