  • DTT6301A230LG
DTT6301A230LG
advertisement
Manufacturer No:
DTT6301A230LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-DTT6301A230LG
Package:
Datasheet:
DTT6301A230LG
Description:
AIR CONDITIONER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTT6301A230LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Specifications
    A/C Unit, 5100 BTU
  • Height
    432.054mm
  • Length
    495.046mm
  • Width
    595.122mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    109lbs 49.4kg
  • Published
    2011
  • Series
    DTT
  • Size / Dimension
    19.49Lx23.43W x 17.01 H 495.0mmx594.0mmx432.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Air Conditioning Unit
  • Voltage - Input
    230VAC