  • DT050TFT-TS
DT050TFT-TS
advertisement
Manufacturer No:
DT050TFT-TS
Manufacturer:
Displaytech
HK JDW NO:
243-DT050TFT-TS
Package:
Datasheet:
DT050TFT-TS
Description:
LCD DISP TFT 5.0" 800X480
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DT050TFT-TS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    108.00mm W x 64.80mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    800 x 480
  • Diagonal Screen Size
    5 127.00mm