  • DSC2512-33KJT18
DSC2512-33KJT18
advertisement
Manufacturer No:
DSC2512-33KJT18
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-DSC2512-33KJT18
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 33kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
DSC2512-33KJT18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.5W
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    800μm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.2mm