  • RP73PF2A11K5BTD
RP73PF2A11K5BTD
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF2A11K5BTD
HK JDW NO:
792-RP73PF2A11K5BTD
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RP73PF2A11K5BTD
Description:
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF2A11K5BTD
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RP73P, Holsworthy
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    11.5kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm