  • DSA120X200LB-TUB
DSA120X200LB-TUB
advertisement
Manufacturer No:
DSA120X200LB-TUB
Manufacturer:
IXYS
HK JDW NO:
415-DSA120X200LB-TUB
Package:
9-SMD Module
Datasheet:
DSA120X200LB-TUB
Description:
Schottky Rectifier Diode 2 Independent Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~175°C 9-SMD Module Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
DSA120X200LB-TUB
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    9-SMD Module
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    980mV @ 60A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    65A