  • DPV-0.5-330
DPV-0.5-330
advertisement
Manufacturer No:
DPV-0.5-330
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-DPV-0.5-330
Package:
Radial, Vertical, 4 Leads
Datasheet:
DPV-0.5-330
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPV-0.5-330
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical, 4 Leads
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DP
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.504W 17.80mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    265mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Saturation Current
    70μA
  • Height
    19.9898mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    17.8054mm
  • Width
    12.8016mm