  • DPP2S22K-F
DPP2S22K-F
advertisement
Manufacturer No:
DPP2S22K-F
HK JDW NO:
192-DPP2S22K-F
Datasheet:
DPP2S22K-F
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPP2S22K-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    DPP
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.315W 15.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 140
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    8mm
  • Voltage - Rated AC
    140V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5932
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    15mm