  • DPFF4S15J-F
DPFF4S15J-F
advertisement
Manufacturer No:
DPFF4S15J-F
HK JDW NO:
192-DPFF4S15J-F
Datasheet:
DPFF4S15J-F
Description:
DPFF 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
DPFF4S15J-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.752Lx0.449W 19.10mmx11.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    9.5mm
  • Lead Spacing
    0.374 9.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7545
  • Height Seated (Max)
    0.449 11.40mm
  • Length
    19.1mm
  • Width
    11.4mm