  • DPF18-111FIB-M
DPF18-111FIB-M
advertisement
Manufacturer No:
DPF18-111FIB-M
HK JDW NO:
583-DPF18-111FIB-M
Package:
Datasheet:
DPF18-111FIB-M
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DPF18-111FIB-M
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
  • Published
    2007
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    4.83mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.132 (2.03mm ~ 3.35mm)
  • Length
    18.034mm
  • Width
    4.83mm
  • Length - Overall
    0.710 18.03mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.110 2.79mm