  • DPF18-110FIB-C
DPF18-110FIB-C
advertisement
Manufacturer No:
DPF18-110FIB-C
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-DPF18-110FIB-C
Package:
Datasheet:
DPF18-110FIB-C
Description:
Quantity:
In Stock : 52
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPF18-110FIB-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Nylon
  • Weight
    63.502932g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DiscoGrip™
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Red
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.080 ~ 0.132 (2.03mm ~ 3.35mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    18.034mm
  • Width
    4.83mm
  • Length - Overall
    0.710 18.03mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.110 2.79mm