  • DNFR14-205FIB-L
DNFR14-205FIB-L
advertisement
Manufacturer No:
DNFR14-205FIB-L
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-DNFR14-205FIB-L
Quantity:
In Stock : 17437
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DNFR14-205FIB-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Insulation Material
    Nylon
  • Weight
    81.646627g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Pan-Term®
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    9.4mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    14 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.178 (4.52mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Angled - 90°, Flag
  • Length
    15.24mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm 0.205 5.21mm