  • DNF18-250FIM-E
DNF18-250FIM-E
advertisement
Manufacturer No:
DNF18-250FIM-E
HK JDW NO:
583-DNF18-250FIM-E
Quantity:
In Stock : 2
Step5Bar-code shipping tag
DNF18-250FIM-E
  • Contact Plating
    Nickel
  • Published
    2011
  • Gender
    Male
  • Contact Finish
    Nickel
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.133 (3.38mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Length
    22.86mm
  • Length - Overall
    0.900 22.86mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm