  • DNF18-205-C
DNF18-205-C
advertisement
Manufacturer No:
DNF18-205-C
HK JDW NO:
583-DNF18-205-C
Quantity:
In Stock : 8
Step5Bar-code shipping tag
DNF18-205-C
  • Length - Overall
    0.760 19.30mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm 0.205 5.21mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Weight
    122.46994g
  • Published
    2007
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    6.4mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.137 (3.48mm)
  • Insulation
    Non-Mating End Insulated
  • Length
    19.304mm