  • DNF18-187FIB-C
DNF18-187FIB-C
advertisement
Manufacturer No:
DNF18-187FIB-C
HK JDW NO:
583-DNF18-187FIB-C
Package:
Datasheet:
DNF18-187FIB-C
Description:
Quantity:
In Stock : 100
Step5Bar-code shipping tag
DNF18-187FIB-C
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
    Free Hanging (In-Line)
  • Material
    Nylon
  • Weight
    81.646627g
  • Published
    2009
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Serrated Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Red
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    7.4mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    18 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.136 (3.45mm)
    Standard
  • Wire Cross Section
    1.5 mm2
  • Length
    19.8mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm