  • DNF14-250FI-L
DNF14-250FI-L
advertisement
Manufacturer No:
DNF14-250FI-L
HK JDW NO:
583-DNF14-250FI-L
Package:
Metal
Datasheet:
DNF14-250FI-L
Description:
Quantity:
In Stock : 136
Step5Bar-code shipping tag
DNF14-250FI-L
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    Metal
  • Weight
    90.718474g
  • Body Material
  • Published
    2006
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    9.1mm
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.160 (4.06mm)
  • Length
    23.876mm
  • Length - Overall
    0.940 23.88mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm