  • DNF14-187FIB-C
DNF14-187FIB-C
advertisement
Manufacturer No:
DNF14-187FIB-C
HK JDW NO:
583-DNF14-187FIB-C
Package:
Datasheet:
DNF14-187FIB-C
Description:
Quantity:
In Stock : 78
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DNF14-187FIB-C
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Nylon
  • Weight
    104.326245g
  • Published
    2009
  • Feature
    Serrated Termination
  • Part Status
    Active
  • HTS Code
  • Depth
    7.4mm
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.160 (4.06mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Wire Cross Section
    2.5 mm2
  • Length
    19.8mm
  • Width
    7.37mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm