  • DNF10-250FIB-E
DNF10-250FIB-E
advertisement
Manufacturer No:
DNF10-250FIB-E
HK JDW NO:
583-DNF10-250FIB-E
Package:
Datasheet:
DNF10-250FIB-E
Description:
Quantity:
In Stock : 6498
Step5Bar-code shipping tag
DNF10-250FIB-E
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Pan-Term®
  • Published
    2009
  • Feature
    Butted Seam
    Female
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Insulation Diameter
    0.220 (5.59mm)
  • Length
    24.384mm
  • Length - Overall
    0.960 24.38mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm