  • DN8155-820K
DN8155-820K
advertisement
Manufacturer No:
DN8155-820K
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DN8155-820K
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DN8155-820K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    780mA
  • Inductance
    82 μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    370mOhm
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    8.1026mm
  • Width
    7.2898mm