  • DLW21HN181SQ2L
DLW21HN181SQ2L
advertisement
Manufacturer No:
DLW21HN181SQ2L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DLW21HN181SQ2L
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
DLW21HN181SQ2L
Description:
Common Mode Filters / Chokes 0805 180ohm@100MHz Tol 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DLW21HN181SQ2L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Weight
    8.986799mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DLW21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    OPEN MAGNETIC ONE CIRCUIT TYPE
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    250mA
  • Frequency
    100MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    180Ohm
  • Current
    250mA
  • Max DC Current
    250mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    250mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    180Ohm @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm