  • DLP31DN131ML4L
DLP31DN131ML4L
advertisement
Manufacturer No:
DLP31DN131ML4L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DLP31DN131ML4L
Package:
1206 (3216 Metric), 8 Leads
Datasheet:
DLP31DN131ML4L
Description:
CMC 120MA 4LN 130 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DLP31DN131ML4L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DLP31
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    COMMON MODE CHOKE
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    1.75mm
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    130Ohm
  • Current
    120mA
  • Max DC Current
    120mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    120mA
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.1Ohm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    130Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    10V
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm