  • DH3316P-332MLD
DH3316P-332MLD
advertisement
Manufacturer No:
DH3316P-332MLD
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-DH3316P-332MLD
Package:
Datasheet:
DH3316P-332MLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DH3316P-332MLD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.025Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Self Resonant Frequency
    75MHz