  • DF2357F20IV
DF2357F20IV
advertisement
Manufacturer No:
DF2357F20IV
HK JDW NO:
668-DF2357F20IV
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2357 128 Pin 20MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 1737
Step5Bar-code shipping tag
DF2357F20IV
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF2357
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SCI
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    87
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V