  • DF2268FA13V
DF2268FA13V
advertisement
Manufacturer No:
DF2268FA13V
HK JDW NO:
668-DF2268FA13V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
DF2268FA13V
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2268 100 Pin 13MHz 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 12091
Step5Bar-code shipping tag
DF2268FA13V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    13MHz
  • Base Part Number
    DF2268
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    67
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V