  • DF20BA1-4.000MHZ-T
DF20BA1-4.000MHZ-T
advertisement
Manufacturer No:
DF20BA1-4.000MHZ-T
Manufacturer:
MMD Components
HK JDW NO:
3954-DF20BA1-4.000MHZ-T
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DF20BA1-4.000MHZ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    AT CUT; TR, 13 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    4MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L11.7XB5.0XH4.5 (mm)/L0.461XB0.197XH0.177 (inch)
  • Operating Frequency
    4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%