  • DCM522U040AA2B
DCM522U040AA2B
advertisement
Manufacturer No:
DCM522U040AA2B
HK JDW NO:
192-DCM522U040AA2B
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
5.2mF Capacitor 75% Bulk 12.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
DCM522U040AA2B
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    75%
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    5.2mF
  • Voltage - Rated DC
    40V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Diameter
    34.93mm
  • Height
    53.98mm
  • Length
    54mm