  • DAC060-24-02-00-00
DAC060-24-02-00-00
advertisement
Manufacturer No:
DAC060-24-02-00-00
HK JDW NO:
478-DAC060-24-02-00-00
Package:
Description:
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 4.6A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DAC060-24-02-00-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    4.0lbs 1.8kg
  • Operating Temperature
    -10°C~48°C
  • Published
    2005
  • Series
    Cascade
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    48°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage
    24V
  • Current
    4.6A
  • Dimensions - Overall
    230mm L x 122mm W x 91mm H
  • Power - Cooling
    58W
  • Heat Transfer Type
    Direct to Air
  • Fan Location
    Warm Side
  • Power Input
    110W