  • DA-039-12-02-00-00
DA-039-12-02-00-00
advertisement
Manufacturer No:
DA-039-12-02-00-00
HK JDW NO:
478-DA-039-12-02-00-00
Package:
Description:
THERMOELECT ASSY DIRCT-AIR 40.2W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DA-039-12-02-00-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    1.5lbs 680.4g
  • Operating Temperature
    -10°C~45°C
  • Published
    2009
  • Series
    Tunnel
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    45°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage
    12V
  • Current
    3.9A
  • Dimensions - Overall
    180mm L x 65mm W x 81.5mm H
  • Power - Cooling
    40.2W
  • Heat Transfer Type
    Direct to Air
  • Fan Location
    Warm Side
  • Power Input
    46.8W
  • Height
    81.5mm
  • Length
    180mm
  • Width
    65mm