  • D2F-01FL30-D3
D2F-01FL30-D3
advertisement
Manufacturer No:
D2F-01FL30-D3
Manufacturer:
Omron
HK JDW NO:
4157-D2F-01FL30-D3
Package:
Datasheet:
D2F-01FL30-D3
Description:
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Simulated Roller Lever 0.1A 30VDC 0.3N Screw Mount Solder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D2F-01FL30-D3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Gold
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Packaging
    Bulk
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    65 °C
  • Min Operating Temperature
    -25 °C
  • Current Rating
    100 mA
  • Switch Function
    On-Mom
  • Electrical Life
    30 kcycles
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    30 V
  • Mechanical Life
    1 Mcycles
  • Operating Force
    300 mN
  • Overtravel
    508 µm
  • Differential Travel
    508 µm
  • Operating Position
    9.4996 mm