  • D1U54-D-650-12-HB3C
D1U54-D-650-12-HB3C
advertisement
Manufacturer No:
D1U54-D-650-12-HB3C
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-D1U54-D-650-12-HB3C
Package:
Module
Description:
PWR SUPPLY DC-DC 650W 12V 3.3VSB
Step5Bar-code shipping tag
D1U54-D-650-12-HB3C
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    D1U54-D-650 (650W)
  • Size / Dimension
    9.00Lx2.15W x 1.57 H 228.6mmx54.5mmx40.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power (Watts)
    650W
  • Max Power Dissipation
    650W
  • Approval Agency
    CB, cCSAus, CE, TUV
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Max)
    -72V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    -44V
  • Current - Output (Max)
    54.2A
  • Output Power
    650W
  • Height
    39.878mm
  • Length
    228.6mm
  • Width
    54.61mm