  • D1U4CS-D-2100-54-HA3DC
D1U4CS-D-2100-54-HA3DC
advertisement
Manufacturer No:
D1U4CS-D-2100-54-HA3DC
HK JDW NO:
540-D1U4CS-D-2100-54-HA3DC
Package:
Module
Description:
Quantity:
In Stock : 16913
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D1U4CS-D-2100-54-HA3DC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis, Rack
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    D1U4CS-D-2100 (2100W)
  • Size / Dimension
    13.50Lx4.00W x 1.60 H 342.9mmx101.6mmx40.6mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2100W
  • Max Power Dissipation
    2.1kW
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, TUV, UR
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    -72V
  • Output Voltage
    54V
  • Voltage - Input (Min)
    -40V
  • Output Current
    40A
  • Output Power
    2.1kW
  • Height
    40.64mm
  • Length
    344.47mm